Daltonové

Historie kapely

Historie kapely Daltonové se začíná psát roku 1991, kdy ve Dřevčicích do místní restaurace začali chodit dva kluci s kytarama – Standa Wolfram (Kulda) a Ivan Klučiar (Kubíček). Záhy se přidal i třetí, Petr Fulín (Fulda) – od těch dob kapelník.

Protože muzice něco chybělo, došli si pro kamaráda Karla Švehlu, který drnkal na basu. Ten však kapelu brzy opouští a na jeho místo nastupuje Luboš Bočánek, který v kapele působí dodnes. Hrálo se po hospůdkách v celém okolí i na trampských akcích, jako je Polaro, Kostomlatský Štrůdl a podobně.

Jelikož vše nešlo uřvat pouze hlasivkami, začala se shánět aparatura a s ní i první nesmělé pokusy na pódiích. Dále bylo potřeba dát kapele název.Ten byl převzat od kamarádů trampů ze Dřevčic, kteří si říkali Dalton a tak tedy Daltonové. Snad i proto, že původně jsme byli čtyři, stejně jako „chvalně“ známí bratři z Divokého Západu.

Jednoho dne šel okolo kapely člověk s velkým bříškem a na zádech měl banjo. Zeptal se, zda si s námi může zahrát. To bylo v roce 1995…. a hrál s námi 18 let. Jmenuje se Jarda (Feri) Forejt.  V té době zpěv kapely obohacuje ženským hlasem Fuldova žena Věra a z rozpadající se neratovické kapely přichází Petr Novotný (Bubák) – sólový zpěvák. Psal se rok 1996.

V této sestavě hraje kapela zhruba rok, kdy v roce 1997 Věra přestává zpívat, zároveň odchází Kuba s Kuldou a posléze i Bubák. Jestli správně počítám, zbyli jsme jen tři.  Jako spása z nebe nám spadl do klína inzerát ve kterém zpěvačka hledá country kapelu a tak přichází Marcela Vlachová (Madlenka), která též působí v kapele dodnes.

Opět na krátkou dobu se vrací Bubák, kterého posléze střídá málo zpívající a trochu hrající kytarista Petr Petružálek, který přišel z rozpadající se čelákovické kapely a to v roce 1998.

Jelikož byla aparatura, byl potřeba i pazvukař, který by ji ovládal. Sáhodlouhým výčtem jejich konců vás nebudu unavovat a tak tedy jen jejich jména chronologicky za sebou:

 • Standa Strach
 • Venca Jeřábek
 • Tomáš Petržel
 • Roman Procházka
 • Jirka Zajíček
 • Monika Pachmanová

Na konci roku 2006 se kapela rozloučila s dlouholetým kapelníkem a frontmanem Petrem Fulínem, který se rozhodl z kapely odejít a plně se věnovat své rodině a jejím záležitostem. Kapela by tímto chtěla Petrovi poděkovat za jeho dlouholeté působení a tím i za velký přínos do kapely.

Nahradil ho po několikaměsíčním zkoušení kytarista a zpěvák Martin Koňařík.

Uběhly dva roky a vše je trochu jinak…..

…v lednu roku 2009 od nás odešel kytarista a zpěvák Martin Koňařík, který mířil do jiného stylu a jiné kapely. Chybějící místo obsadil nový frontman kapely Martin Janeba – 6ti strunná kytara a zpěv. Kapelou se krátce mihl steelkytarista Franta Poncar. V roce 2013 ukončil působení v kapele dlouholetý člen kapely Jarda Forejt (Feri) – banjo, zpěv, foukací harmonika, a jeho místo po dlouhém hledání zaujal vynikající banjista Pepa Brejl, který to s námi táhne dál.

Koncem roku 2016 odešel Martin Janeba a tak jsme hledali nového kytaristu a zpěváka.  Našel nám ho Petr Fulín ve Dřevčicích v místní hospůdce … nějak se to okolo té hospůdky stále motá 🙂 Je to Petr Hájek (Samson)

Aktuální složení kapely tedy je:

 • Luboš Bočánek – kontrabas, mluvené slovo  a zvukové efekty (prý je to zpěv 🙂
 • Marcela Vlachová (Madlenka) – zpěv, vše na co se tluče, čím se chrastí a dá se hodit mezi lidi
 • Petr Petružálek – 6-ti strunná sólo kytara a trocha zpěvu
 • Pepa Brejl – banjo a zpěv, foukací harmonika a flétna
 • Petr Hájek (Samson) –  9-ti strunná doprovodná kytara a zpěv, navigátor

Občas si s námi ještě zahrají:

 • Mirek Amler – mandolína, občas kytara a trocha zpěvu
 • Jirka Roček – housličky

Hrajeme klasické country,maličko okořeněné bluegrasem a zcela výjimečně!!!!! …. na výslovné přání posluchačů a po troše přemlouvání i nějakou folkařinu.